Directed by
Jonathan Newman |
Writing Credits (WGA)
Christian Taylor | ... | (screenplay) and |
Matthew Huffman | ... | (screenplay) |
G.P. Taylor | ... | (based on the novel by) |
Cast (in credits order)
Produced by
Lauri Apelian | ... | Partner: Matador Pictures |
Javier Ares | ... | executive producer |
Gabriel Arias-Salgado | ... | executive producer |
Marina Fuentes Arredonda | ... | executive producer (as Marina Fuentes) |
Peter Bevan | ... | producer |
Jeremy Burdek | ... | executive producer |
Maurice Chasse | ... | executive producer |
Ibon Cormenzana | ... | producer |
Ángel Durández | ... | executive producer |
Ignasi Estapé | ... | producer |
Julián García Rubí | ... | executive producer (as Julian Garcia Rubi) |
James Gibb | ... | executive producer |
Peter Graham | ... | associate producer |
Bárbara Gut Revoredo | ... | associate producer (as Barbara Gut) |
Megan Guy | ... | associate producer |
Stephen Hays | ... | associate producer |
Nadia Khamlichi | ... | executive producer |
Martin Metz | ... | associate producer |
Julio Piedra | ... | executive producer |
Adrian Politowski | ... | executive producer |
Karl Richards | ... | producer |
Ignacio Salazar-Simpson | ... | producer |
Paul Sarony | ... | line producer |
Fumiko Thomas | ... | executive producer |
Nigel Thomas | ... | executive producer |
César Vargas | ... | executive producer |
Marilyn Wallace | ... | executive producer |
Charlotte Walls | ... | executive producer |
Gilles Waterkeyn | ... | executive producer |
Music by
Fernando Velázquez | ... | (original music) |
Cinematography by
Unax Mendia | ... | (as Unax Mendía) |
Editing by
David Gallart | ||
Bernat Vilaplana |
Casting By
Suzanne Smith |
Production Design by
James Lewis |
Art Direction by
Jonathan Houlding | ||
Dominic Roberts | ... | supervising art director |
Justin Warburton-Brown |
Set Decoration by
Tamsin Clarke |
Costume Design by
Annie Hardinge |
Makeup Department
Parm Barker | ... | assistant makeup artist |
Parmjit Barker | ... | makeup and hair dailies |
Sam Bear | ... | makeup and hair dailies |
Sue Bide | ... | makeup and hair dailies |
Louise Coles | ... | make-up and hair artist |
Carol Cooper | ... | makeup and hair dailies |
Daphne Croker-Saunders | ... | makeup and hair dailies |
Julie Davies | ... | hair stylist: dailies / makeup artist: dailies |
Nathaniel De'Lineadeus | ... | dental effects designer |
Louise Fisher | ... | hair assistant / makeup assistant |
Sarah Griffiths | ... | makeup and hair dailies |
Pamela Haddock | ... | hair / makeup designer |
Kati Hood | ... | prosthetic makeup assistant |
Dianne Jamieson | ... | makeup and hair dailies (as Diane Jamieson) |
Daisy Lyddon | ... | make-up and hair assistant |
Chris Lyons | ... | special effects teeth |
Fiona Maynard | ... | makeup and hair dailies |
Sharon Nicholes | ... | makeup and hair dailies |
Jane Pearce | ... | makeup and hair dailies |
Carol Robinson | ... | makeup and hair dailies |
Jacqueline Russon | ... | hair stylist: dailies / makeup artist: dailies (as Jacquie Russon) |
Matthew Smith | ... | prosthetic makeup designer |
Jim Sparrow | ... | prosthetic makeup assistant |
Jean Steward | ... | makeup and hair dailies |
Catrin Thomas | ... | makeup and hair dailies |
Gail Walcott | ... | make-up and hair artist (as Gail Brownrigg) |
Amanda Warburton | ... | makeup and hair dailies |
Ros Wilkins | ... | makeup and hair dailies |
Colin Wyatt | ... | makeup and hair dailies |
Production Management
Ralph Broos | ... | head of production: Galaxy Studios Belgium |
Monty Till | ... | unit manager |
Samantha Waite | ... | unit production manager |
Second Unit Director or Assistant Director
Ben Harrison | ... | second assistant director |
Michelle McDermott | ... | third assistant director |
Olly Robinson | ... | first assistant director |
Ben Rothwell | ... | second unit first assistant director |
Delmi Thomas | ... | crowd assistant director |
Art Department
Chris Allen | ... | prop dresser |
Keith Amey | ... | dressing prop daily |
Simon Bradbury Philip | ... | props |
David Broadfoot | ... | standby rigger |
James Brooker | ... | dressing prop daily |
Elaine Carr | ... | props |
Perry Cella | ... | construction manager |
Rebecca Chidgey | ... | stand-by art director |
Matthew Clark | ... | art department assistant |
Henry Cole | ... | armourer |
Stephen Cooper | ... | concept artist |
Scott Creane | ... | carpenter |
D. Dominic Devine | ... | construction manager (as Dominic Devine) |
Alex Evans | ... | standby art director |
Stefano Ferrara | ... | construction |
Alexis Fibla | ... | concept artist |
John-Paul Frazer | ... | prop maker |
Stuart Frift | ... | dressing prop daily (as Stuart Thrift) |
Angus Gentleman | ... | lead standby prop |
Kate Good | ... | art department trainee |
Mark Goodhall | ... | standby carpenter |
Trevor Goring | ... | storyboard artist |
Joe Gray | ... | dressing prop daily (as Joe Knowles Gray) |
Max Gregor | ... | artist: paintings/sketches |
Laura Harkin | ... | art department work experience |
Andy Harris | ... | dressing prop daily / standby props: second unit |
Sophie Hervieu | ... | draughtsman |
Jonathan Holbrook | ... | scenic painter |
Jonathan Houlding | ... | concept artist |
Baz Ingram | ... | standby rigger: daily |
Douglas Ingram | ... | storyboard artist |
Jeremy King | ... | lead propmaker |
James Mannell | ... | lead: prop dresser |
Alexandra Merchant | ... | standby art director |
Laurens Nockels | ... | prop modeller |
Alejandro Principal | ... | art: development experience |
Gemma Randall | ... | graphic designer |
Steve Register | ... | prop master |
Carla Riera | ... | art: development experience |
Tara Royston | ... | petty cash buyer |
Anthony Rutter | ... | standby prop |
Clive Shaw | ... | armourer |
Miriam Skelton | ... | stand-by art-director: second unit |
Dominic Smithers | ... | production buyer |
Michael Spence | ... | dressing prop daily |
Robert Stannage | ... | art finisher / props |
Gert Stevens | ... | concept artist |
Matthew Strange | ... | armourer |
Greg Taft | ... | standby props |
Gareth Thomas | ... | assistant art director |
Bob Thorne | ... | dressing prop daily |
Fleur Whitlock | ... | draughtsman |
Rebecca Wood | ... | props |
Jeff Woodbridge | ... | carpenter |
Gavin Lines | ... | sign painter (uncredited) |
Sound Department
Mafalda Alba | ... | dialogue editor |
Aitor Berenguer | ... | sound fx recording |
Emiliano Caballero | ... | technical assistant |
Jim Carroll | ... | foley artist (as James Carroll) |
Etienne Carton | ... | technical manager: studio & equipe |
Alistair Crocker | ... | sound recordist |
Adam Daniel | ... | technical manager: Point One Post |
Graham Daniel | ... | technical manager: Point One Post |
Sebastien Demeyere | ... | production manager: studio & equipe |
Alfredo Díaz | ... | sound effects editor |
Mark Elson | ... | sound assistant |
Konstantin Faust | ... | foley editor: foley tracklayer |
Rahel Feidler | ... | sound coordinator |
Jean-Stephane Garbe | ... | mix technician |
Gonzalo Garcia | ... | dubbing assistant |
Mar González | ... | sound fx recording |
Gabriel Gutiérrez | ... | sound designer / supervising sound editor / supervising sound effects editor |
George Hapig | ... | foley artist (as George P. Happig) |
James Harbour | ... | sound maintenance engineer |
Digba Kurpjel | ... | foley artist / foley editor |
Srdjan Kurpjel | ... | supervising foley editor |
Gareth Llewellyn | ... | re-recording supervisor: 3D |
Adam Margetts | ... | second unit boom operator |
Elena Martín Hidalgo | ... | sound assistant: Auro 3D |
Robyn McFarlane | ... | foley recordist (as Robyn MacFarlane) |
Alex Mohamed | ... | technical manager: 103 Deluxe |
Fabiola Ordoyo | ... | sound designer / supervising dialogue & ADR editor / supervising sound editor |
Javier Ordoyo | ... | assistant dialogue editor |
Marc Orts | ... | re-recording mixer |
Dina Pohl | ... | foley recordist |
Sam Rogers | ... | foley recordist |
Héléna Réveillère | ... | mix technician |
Rob Saunders | ... | sound assistant |
John Simpson | ... | foley artist |
Milos Stojanovic | ... | adr recordist |
Iñaki Sánchez-Elvira | ... | assistant sound effects editor |
Sven Taits | ... | additional re-recording mixer (as Steven Taits) |
Dave Thacker | ... | sound assistant: second unit |
Nicolas Toussaint | ... | dubbing assistant: Galaxy Studios |
Andreas Vorwerk | ... | sound editor |
Dani Zacarías | ... | dialogue editor (as Daniel Zacarias) |
Special Effects by
Jonathan Bullock | ... | senior special effects technician |
Mike Crowley | ... | special effects technician |
Glenn Marsh | ... | special effects technician (as Glen Marsh) |
Daniel Massett | ... | special effects |
Noah Meddings | ... | special effects technician |
Wayne Middlemiss | ... | special effects technician |
John Rafique | ... | special effects supervisor (as Johnny Rafique) |
Nick Rideout | ... | special effects coordinator |
Mark Roberts | ... | senior special effects technician |
Simon Rowling | ... | special effects technician |
Alan Senior | ... | special effects technician |
Nick Smith | ... | special effects technician |
Caroline Steiner | ... | special effects technician |
Mike Tilley | ... | special effects technician (as Mike Tilly) |
John Timberlin | ... | special effects technician |
Mark Vanstone | ... | special effects supervisor |
Chris Watson | ... | special effects technician |
Visual Effects by
Mireia Hernandez Almodovar | ... | 2D animator |
Nora Berecoechea | ... | project assistant: uFX |
David Bonfils | ... | digital effects compositor |
Mark Brown | ... | previsualisation artist |
Clare Cheetham | ... | visual effects producer: uFX |
Jonathan Cheetham | ... | title design and animation / visual effects supervisor: uFX |
François Crèvecoeur | ... | 3D artist: uFX |
David Cubero | ... | digital compositor |
Daniel da Silva Machado | ... | digital compositor / senior matte painter: uFX (as Daniel Da Silva) |
Dani Martinez Dalmau | ... | executive producer: 2D |
Aurore de Blois | ... | senior compositor: uFX |
Marc Henry de Frahan | ... | general manager: uFX |
Morgane Delcourt | ... | junior 3D artist: uFX |
Bert Deruyck | ... | lead compositor: uFX |
Wayde Duncan-Smith | ... | senior effects artist |
Simon Dusausoy | ... | technical assistant: uFX |
Alexis Fibla | ... | concept designer |
Suzanne Forward | ... | visual effects coordinator: uFX |
Eric Fréchou | ... | compositor |
Rafael Galdó | ... | chief operating officer: Digital FX Imasblue |
Hugo Garcia | ... | 3D: logo animator |
Isabel Garcia | ... | 3D: logo modeling (as Isabel Garcia Jaen) |
Roberto Garcia | ... | 3D: logo compositing |
Dave Goodbourn | ... | technical supervisor: uFX |
Albert Herrero | ... | digital effects compositor |
Desislava Kadra | ... | visual effects office coordinator |
Thomas Kayser | ... | senior matte painter: uFX |
Janek Lender | ... | previsualization artist |
Javier Leon | ... | 3D: logo elimination / 3D: logo modeling / 3D: logo texture |
Frank Mostert | ... | end credits |
Elia Rigau Oliveras | ... | illustrator: assistant, 2D |
Jordi Claveras Orcau | ... | 2D production manager |
David Cubero Pascual | ... | 2D compositing: and visual effects |
Ricardo Perez | ... | digital effects compositor |
Richard Perry | ... | previsualisation artist |
Sandra Picher | ... | digital effects coordinator |
Eduard Puertas | ... | 3D: logo compositing (as Edu Puertas) |
Jordi Rins | ... | designer: poster and logo |
James Rose | ... | senior compositor / visual effects supervisor assistant |
Francesco Rossi | ... | senior compositor / visual effects supervisor assistant |
Carlos Arroyo Saavedra | ... | illustrator: & creative artist, 2D |
Jordi San Agustín | ... | digital effects compositor / digital effects supervisor |
Bruno Sommier | ... | on-set: CG shooting supervisor / supervisor: VFX Belgium |
Jordi Muray Torras | ... | 2D animator / director: 2D |
Ignasi Vidal | ... | 3d artist |
Giuliano Dionisio Vigano | ... | senior compositor: uFX / title design and animation (as Giuliano D. Vigano) |
Caroline Voglaire | ... | digital compositor: uFX |
Anthony Wonsoff | ... | senior matte painter: uFX |
Stunts
Lloyd Bass | ... | stunt performer |
Dany Bradshaw | ... | safety diver |
Nellie Burroughes | ... | stunt double: Lena Headey |
Annabel Canaven | ... | stunt performer |
Robbie Drake | ... | safety diver |
David Garrick | ... | stunt performer |
Glenn Marks | ... | stunt coordinator |
Dilu Miah | ... | stunts: stunt double |
David Newton | ... | stunt double: Aneurin Barnard |
Bob Schofield | ... | wire effects: supervisor |
Marcus Shakesheff | ... | stunt double: Michael Sheen |
Roy Taylor | ... | stunt double: Sam Neal |
Camera and Electrical Department
David Baker | ... | electrician (as Dave Baker) |
Víctor Benavides | ... | clapper loader: a camera (as Victor Benavides Olazabal) |
Joan Benet | ... | camera operator: "a" camera / second unit director of photography |
Sergio Bernuzzi | ... | grip |
Mark Brennan | ... | daily electrician |
Paul Brennan | ... | electrician |
Ruben Cardol | ... | gaffer: UK |
Luke Chisholm | ... | b camera grip |
Jodi Clark | ... | best boy grip |
Mary Collard | ... | data wrangler (as Mary Lobb) |
Marc Covington | ... | steadicam operator |
Martyn Culpan | ... | camera trainee / video assistant |
Kriss Dallimore | ... | clapper loader |
Ricky Davies | ... | electrician |
José Ramón Delgado | ... | first assistant camera / focus puller: "a" camera (as Jose Ramon Delgado Perez) |
Nicola Dove | ... | special stills: photographer |
Matias Fernandez | ... | EPK camera |
Mel Hayward | ... | daily electrician |
Dan Hegarty | ... | crane tech |
James Holloway | ... | key grip |
Eifion Hughes | ... | electrician |
Katy Kardasz | ... | clapper/loader: second unit |
Mark Keane | ... | electrician |
Mark Luxton | ... | lighting technician |
Philip Martin | ... | additional clapper loader |
Richard Miles | ... | electrician |
Lee Mills | ... | balloon operator: helium |
Will Nash | ... | video assistant: second unit (as William Nash) |
Emily Payne | ... | video assistant |
Steve Pugh | ... | daily grip |
Duncan Riedl | ... | daily electrician |
Marc Roodhart | ... | gaffer: studio |
Rolf Roodhart | ... | daily electrician |
Juan Rubio | ... | digital imaging technician: a & b cameras |
Xavier Sarasa | ... | gaffer: Spain |
Shirley Schumacher | ... | focus puller |
Paul Starkey | ... | daily electrician |
Tomoi Summers | ... | camera trainee |
Alf Tramontin | ... | steadicam operator |
Nick Wall | ... | special stills: photographer |
Matthew Waving | ... | focus puller: "b" camera (as Matt Waving) |
Chris Williams | ... | clapper loader b camera |
Susanna Wyatt | ... | stills photographer |
Casting Department
Ali Coffey | ... | casting director ireland |
Sally King | ... | casting: Phoenix Casting Agency |
Ann Koska | ... | casting: Phoenix Casting Agency |
Janine Snape | ... | casting associate |
Costume and Wardrobe Department
Charlie Bestwick | ... | costume trainee |
Katherine Bright | ... | costume dailies |
Alice Buckingham | ... | costume trainee |
Claire Collins | ... | costume dailies |
Lisa Evans | ... | costume dailies |
Lynsey Harris | ... | costume dailies |
Denise Hayward | ... | costume dailies |
Andre Jaffe | ... | costume dailies |
Jennifer John | ... | costume trainee |
Tara Knol | ... | costume dailies (as Tara Van Zyl) |
Philip Lester | ... | costume designer's assistant (as Phil Lester) |
Gilly Martin | ... | costume supervisor |
Charlotte Mitchell | ... | costume dailies |
Matt Payne | ... | costume dailies (as Matthew Payne) |
Jenny Reeves | ... | costume dailies |
Marc Ridley | ... | costume dailies |
Emma Taylor | ... | costume dailies |
Aaron Timperley | ... | costume standby |
Clare Vyse | ... | costume standby |
Shirley Wilson | ... | costumer: dailies |
Editorial Department
Dieter Allaerts | ... | digital intermediate mastering |
Alberto Bernad | ... | assistant editor |
Florentijn Bos | ... | on-line assistant |
Koen De Boeve | ... | system administrator |
Erika de Bondt | ... | project coordinator |
Wim Dickens | ... | digital intermediate supervisor: Galaxy Studios Belgium |
Claudio Güell | ... | colourist: AFM trailer |
Jahanzeb Hayat | ... | project manager: Technicolor UK |
Jan Hogevold | ... | head of digital interemdiate department: Galaxy Studios Belgium |
Jordi López | ... | assistant editor |
Frank Mostert | ... | on-line editor |
Nestor Parrado | ... | EPK editor |
Néstor Parrado | ... | EPK editor |
Víctor Poch | ... | colourist |
Location Management
Emmalene Barlow | ... | location daily |
Ellie Blake | ... | location assistant |
Joe Cox | ... | locations work experience |
Hugh Farrow | ... | locations work experience |
Silas Freeman | ... | HOD Security |
Poppy Gordon-Clark | ... | location manager: Cornwall |
Dee Gregson | ... | location manager |
Tyler O'Connor | ... | locations work experience |
James Palmer | ... | locations work experience |
Priyanka Pullela | ... | locations work experience |
Jake Sainsbury | ... | assistant location manager |
Music Department
Alfonso Romero Asenjo | ... | music orchestrated by |
Maria Bantin | ... | pro tools operator (as Maria Kantorowicz) |
Charles M. Barsamian | ... | music business & legal executive |
Brian Bourque | ... | music runner |
Gunther Broucke | ... | general manager |
Cis Cuypers | ... | music runner |
Otto Derolez | ... | concertmaster |
Carla Deveux | ... | casting director |
Rahel Feidler | ... | scoring coordinator |
Jochen Flach | ... | composer: trailer music |
Jaime Gutierrez | ... | score preparation: and pre-production |
Jaime Gutiérrez Domínguez | ... | orchestrator |
Tobias Hess | ... | assistant sound engineer |
Laura Katz | ... | music licensing and clearance executive |
Patrick Lemmens | ... | music recordist / score mixer |
Brussels Philharmonic | ... | orchestra |
Andy Ross | ... | music supervisor |
Alfred Tapscott | ... | composer: Trailer music |
Fernando Velázquez | ... | music conducted by / music orchestrated by |
Johannes Vogel | ... | additional composer / score preparation: and pre-production |
Youki Yamamoto | ... | music supervisor / score producer |
Script and Continuity Department
Vicky Cole | ... | second unit script supervisor |
Amanda Lean | ... | script supervisor |
Transportation Department
Jim Atkins | ... | daily unit driver |
Wayne Baker | ... | facilities |
Dean Clack | ... | facilities |
Steve Davies | ... | daily unit driver |
Paul Deluce | ... | minibus driver |
Alan Evans | ... | unit driver |
Brian Howard | ... | facilities |
Greg Howard | ... | facilities captain |
Archibald Kininmonth | ... | unit driver (as Archie Kininmonth) |
Colin Macallister | ... | minibus driver (as Colin MacAlistair) |
Jimmy McGleish | ... | daily unit driver |
Paul Pearson | ... | transport captain |
Brian Salisbury | ... | daily unit driver |
Ted Taylor | ... | daily unit driver |
Adam Vines | ... | facilities |
Jim Wilson | ... | minibus driver |
Additional Crew
Alexandra Arrol | ... | runner: work experience |
Pascale Atkins | ... | chaperone: Felix's |
Dawn Bradshaw | ... | unit nurse |
Manel Bueno | ... | production lawyer: Spain |
Maéva Buisse | ... | assistant to head of production |
Harry Burt | ... | utility stand-in: Will Charity |
Belén Caballero | ... | administration manager (as Belen Caballero Corella) |
Paul Cable | ... | insurance |
Amy Chappelhow | ... | additional runner |
Rebecca Collis | ... | production secretary |
Laura Crowley | ... | legal services: European Film Bonds |
Vanessa Davies | ... | unit publicist |
Laura Evans | ... | production assistant |
Rocio Fernandez | ... | production: experience |
Cherry Fiddaman | ... | production accountant |
Richard Fiddaman | ... | production accountant |
Ben Ford | ... | carriages |
Ellen Forrest-Charde | ... | legal services: for Squire Sanders |
Stu Frith | ... | unit publicist |
Rudi Gijbels | ... | financial controller: Galaxy Studios Belgium |
Nell Green | ... | production assistant |
Zebina Guerra | ... | production: experience |
Olive Haigh | ... | utility stand-in: Sacha (as Olivia Haigh) |
Pierre Philippe Hendrickx | ... | legal advisor: for Umedia Group |
Katherine Hook | ... | tutor: Felix's |
Sue Humphreys | ... | head chef: Fine Food Catering |
Sion Iorwerth | ... | administrator: senior |
Tony Ivanov | ... | assistant: Fine Food Catering |
Ben Johnson | ... | assistant: European Film Bonds |
Tim Johnson | ... | counsel |
Richard Kelly | ... | floor runner |
Kevin Koeniger | ... | production & financing coordinator |
Clara Lago | ... | production accountant: Spanish unit |
Kelly Lee | ... | assistant production coordinator |
Katie Leitch | ... | production assistant |
Lucia Lopez | ... | head of development |
Adam Lyduch | ... | floor runner |
Natalie Maloy | ... | additional runner |
Laura Marí | ... | production secretary: Spanish unit |
Lawrence Mason | ... | production assistant |
Barry May-Leybourne | ... | health and safety advisor |
Nat McCormick | ... | domestic sales |
Nessa McGill | ... | production lawyer |
Caoimhe McGuire | ... | floor runner |
Cindy Mermans | ... | financial controller: Galaxy Studios Belgium |
Martin Metz | ... | production executive |
Saira Mian | ... | head of legal & business affairs |
Sheila Fraser Milne | ... | production executive: European Film Bonds |
Kami Naghdi | ... | counsel / legal services |
David Packham | ... | production coordinator |
Nick Page | ... | key floor runner |
Richard Philipps | ... | legal services: European Film Bonds |
Linda Jayne Roberts | ... | key set medic (as Linda Roberts) |
Alison-Jane Roney | ... | post-production accountant |
Lidón Safont | ... | production lawyer: Telefonica Producciones (as Lidon Safont Sanchez) |
James Sampson | ... | floor runner |
Iwona Sellers | ... | production executive: for Umedia Group |
Bastien Sirodot | ... | production executive: for Umedia Group |
Reed Smith | ... | legal services: European Film Bonds |
Sandra Tapia | ... | production coordinator: Spanish unit |
Maria Antonia Garcia Tejeiro | ... | secretary: Telefonica Producciones |
Ben Templar | ... | utility stand-in: Mariah Mundi |
Grant Thornton | ... | production auditor |
Alan Ward | ... | unit medic: Cornwall |
Amy Welsh | ... | chef: Fine Food Catering |
Thanks
Emmalene Barlow | ... | thanks to |
Liz Billington | ... | thanks to: Bristol University |
Rachel Bowers | ... | thanks to: and Elspeth at Bath Film Office |
Julie Cross | ... | thanks to: and all at Nationwide, Bath Street Branch |
Tom Deller | ... | thanks to: Bath Assembly Rooms |
Devon Dickau | ... | thanks to |
Fiona Francombe | ... | thanks to: Creative England |
Lisa Gray | ... | thanks to: and all at the Santander Bath Street Branch |
Charlotte Hannah | ... | thanks to: and all at Thermal Bath Spa in Bath |
Louise Harding | ... | thanks to: and all at the Santander Bath Street Branch |
Martin Harris | ... | thanks to: Blaise Castle Estate |
Robert Harrison | ... | thanks to: and all librarians at Bristol Central Library |
Otto Hauser | ... | thanks to: Bath Assembly Rooms |
Phoebe Inger | ... | thanks to: and Denis at Sion Easton Park Hotel |
Peter Matthews | ... | thanks to: and all at the Kempton Park Water Treatment Works |
Sean McGowan | ... | thanks to |
Natalie Moore | ... | thanks to: Bristol Film Office |
Nicola Moores | ... | thanks to: Hinton House |
Sikas Newman | ... | thanks to: and all the security guards |
James Palmer | ... | thanks to |
Priyanka Pullela | ... | thanks to |
Berenice Ray | ... | thanks to: Bristol Film Office |
Georgina Roberts | ... | thanks to |
Roxane Vacca | ... | thanks to: Kat and Emma at the Bottleyard |
Jenni Wagstaffe | ... | thanks to: Bath Film Office |